دکمه موبایل منو

اخبار

حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج از 1794 زن سرپرست خانوار

حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج از 1794 زن سرپرست خانوار
رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج گفت: 1794 خانوار زن سرپرست به دلایلی ازجمله فوت، طلاق، زندانی و ازکارافتادگی سرپرست از حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد قبادپور، رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج بابیان اینکه چهار هزار و 260 خانوار با جمعیت 10هزار و 715 نفر تحت حمایت این اداره هستند، گفت: از این تعداد 1794 خانوار زن سرپرست هستند که به دلایل مختلفی ازجمله فوت، طلاق، زندانی و ازکارافتادگی سرپرست از حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج بهره‌مندند.
وی به برنامه‌های کمیته امداد برای زنان و دختران تحت حمایت اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص آشنایی دختران و مادران با اسوه‌های دینی و آموزه‌های سبک زندگی اسلامی، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، برگزاری دوره‌های آموزش بهداشت روانی و فردی، مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی و گروهی و پرداخت جهیزیه به دختران تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد است.
قبادپور در ادامه با اشاره به اینکه خودکفایی و توانمندسازی مددجویان با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد است، تصریح کرد: در این زمینه 199طرح اشتغال‌زایی بااعتبار سه میلیارد و 834میلیون تومان از محل منابع امدادی و بانکی در زمینه‌های دامداری، زنبورداری، گاوداری، صنفی صنعتی و کشاورزی برای مددجویان در سال جاری اجراشده است.
قبادپور تعداد مددجویان پشت نوبت دریافت تسهیلات اشتغال را 420 نفر اعلام و بیان کرد: شناسایی استعدادها، مشاوره‌های شغلی، آموزش مهارت‌ها، بازاریابی محصولات و نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال از مهم‌ترین اقدامات حوزه اشتغال این نهاد است.
 وی از دیگر خدمات ارائه‌شده به مددجویان در سال جاری را برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام و بیان کرد: در این خصوص 176 نفر در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند و برای 6 نفر نیز از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کار شده‌اند.
انتهای پیام
۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۴۷
کد خبر : ۱,۴۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید