اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج مطرح کرد؛

بهره‌مندی 3160 خانوار از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج

بهره‌مندی 3160 خانوار از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج
سه هزار و 160 خانوار تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج است که 54 درصد این جمعیت یعنی هزار و 600 خانوار را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

نشست بررسی و اولویت‌بندی آسیب های اجتماعی مددجویان کمیته امداد با حضور اساتید دانشگاه و مسئولان کمیته امداد منطقه دو یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی ولایتی رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج با بیان اینکه سه هزار و 160 خانوار تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج است گفت:  54 درصد این جمعیت یعنی هزار و 600 خانوار را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از آسیب های اجتماعی مشکل حاشیه‌نشینی است، افزود: ساکنان شهرهای کوچک و روستاییان بنا به عواملی از جمله خشک‌سالی، نبود مراکز تحصیلی، درمانی و بیکاری برای گذران زندگی به شهر مهاجرت می‌کنند که از مهمترین پیامدهای منفی آن فضای نامطلوب محل سکونت، فقر و بیکاری، ایجاد مکانهای امن برای خرید و فروش مواد مخدر و جمع شدن افراد خطرساز برای جامعه است.

ولایتی به طلاق به عنوان یکی دیگر از آسیب های اجتماعی جامعه اشاره کرد و گفت: طلاق و از هم پاشیدن کانون خانواده باعث به هم خوردن آرامش زندگی و دگرگونی در هنجارهای جامعه می‌شود و از مهمترین پیامدهای آن اعتیاد، بیکاری، مشکلات اقتصادی و فقر است.

وی اعتیاد را از مهم‌ترین و اثرگذارترین عوامل اخلال و بی نظمی در جامعه کنونی نام برد و بیان‌کرد: اعتیاد آسیب‌های زیادی به دنبال دارد و باعث از بین رفتن بخش عظیمی از نیروهای ثمر‌بخش جامعه شده و انحرافات متعددی از جمله طلاق و دزدی را در پی دارد.

شیرعلی خرامین روانشناس بالینی و استاد دانشگاه در این نشست از مهمترین مشکلات جامعه را فقر و نداری بیان‌کرد و گفت: فقر یکی از مهم‌ترین عوامل ارتکاب افراد به جرم و جنایت است.

وی از مهم‌ترین افراد در معرض خطر را زنان سرپرست خانوار دانست و اظهار‌کرد: چنانچه در زمینه تأمین نیازهای مالی و عاطفی این افراد بی توجهی شود باعث ایجاد فساد و ناهنجاری و مشکلات اخلاقی و از طرف دیگر موجب ترویج فحشاء، اعتیاد و غیره خواهد شد.

خرامین درخصوص اعتیاد به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب های درون جامعه گفت: باید با شناسایی افراد معتاد بستر مناسب برای درمان و باز‌پروری این افراد فراهم‌شده و با ایجاد اشتغال مناسب زمینه توانمندسازی این قبیل خانواده ها فراهم شود.

وی ایجاد مراکز فرهنگی، مساجد و مدارس در حاشیه شهرها، آموزش مهارت های زندگی و استعدادیابی شغلی زنان سرپرست خانوار را از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی اعلام کرد و افزود: تشکیل تیم‌های تخصصی امدادرسانی و نظارت بر حرفه ها، تشکیل تعاونی‌های توزیع و فروش جهت وجود حلقه بین خانوارها و بازار، بیمه شغل‌های ایجاد شده و آموزش خانواده ها و افراد جهت شناسایی مواد مخدر و راه‌های مقابله با آن از دیگر عوامل جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

 انتهای پیام


۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱۰۸
کد خبر : ۱۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید