اخبار

در خطبه‌های پیش از نماز جمعه باشت مطرح شد؛

پرداخت شش میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان باشتی

پرداخت شش میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان باشتی
621 مورد تسهیلات خودکفایی و کارگشایی بااعتبار شش میلیارد و457 میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به مددجویان باشتی پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد باشت در خطبه‌های پیش از نماز جمعه شهرستان در جمع نمازگزاران باشتی به تشریح عملکرد این اداره پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب اله باقرپور، رئیس کمیته امداد اداره باشت ضمن تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد به دستور امام راحل به‌منظور خدمت به فقرا و نیازمندان تأسیس شد و یکی از افتخارات این نهاد این است که کمیته امداد تحت هدایت مقام معظم رهبری است و در این مدت گام‌های اساسی زیادی برای رفع نیازهای محرومان برداشته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال و خودکفایی است گفت: 621 مورد تسهیلات خودکفایی و کارگشایی بااعتبار شش میلیارد و 457 میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به مددجویان باشتی پرداخت‌شده است.

باقرپور برگزاری 359 مورد کلاس‌های آموزش فنی و حرفه‌ای مهارت‌آموزی و کاریابی بااعتبار 49 میلیون و 800 هزار تومان از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جاری اعلام و بیان کرد: 150 مورد فعالیت عمرانی ازجمله ساخت مسکن شهری و روستایی، تعمیرات کلی بااعتبار 853 میلیون و 400 هزار تومان از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد باشت در 11 ماهه سال جاری است.

وی افزود: هزار و 358 خانوار کمک‌معیشت بگیر با جمعیت سه هزار و 194 نفر تحت حمایت کمیته امداد باشت هستند که در 11 ماهه سال جاری یک میلیارد و 535 میلیون تومان کمک‌معیشت به آن‌ها پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد باشت تعداد دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت را 366 نفر اعلام کرد و گفت: در زمینه ارائه خدمات فرهنگی ازجمله شهریه دانشجویی، کمک‌هزینه دانش‌آموزی، اردوهای زیارتی و سایر موارد 20 میلیون و 871 هزار تومان هزینه شده است.

باقرپور پرداخت کمک‌های درمانی و بیمه اجتماعی، کمک به بیماران زمین‌گیر و کودکان دچار سوءتغذیه با هزینه 198 میلیون 995 هزار تومان را از دیگر برنامه‌های امسال کمیته امداد باشت اعلام کرد.

وی در ادامه به هفته احسان و نیکوکاری اشاره و بیان کرد: از ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه به نام هفته احسان و نیکوکاری نام‌گذاری شده است.

 وی از افتتاح مسکن مددجویان و طرح خودکفایی و اشتغال در روز ۱۳ اسفند خبر داد و افزود: در این روز با دعوت از مسئولان استانی و شهرستانی، طرح مسکن مددجویان به نمایندگی از ۳۶ مسکن شهری و روستایی به بهره‌برداری می‌رسد و همچنین طرح خودکفایی و اشتغال به نمایندگی از ۳۱۰ طرح افتتاح می‌شود.

باقرپور برگزاری زیارت عاشورا،غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدا، نشست رسانه‌ای، دیدار با مسئولان شهرستانی، نواختن زنگ نمادین نیکوکاری و برپایی پایگاه‌های جشن نیکوکاری از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد باشت در این هفته بیان کرد.  

انتهای پیام


۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۲۳
تعداد بازدید : ۱۰۳
کد خبر : ۱۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید