اخبار

در سال جاری محقق شد؛

ارائه 150 خدمت عمرانی به مددجویان باشتی

ارائه 150 خدمت عمرانی به مددجویان باشتی
150 خدمت عمرانی با اعتبار 853 میلیون و 400 هزار تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به مددجویان کمیته امداد اداره باشت ارائه‌شده است.

رئیس کمیته امداد اداره باشت به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری در نشست با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد سال جاری این نهاد پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد حبیب‌الله باقرپور رئیس کمیته امداد اداره باشت گفت: هزار و 358 خانوار با جمعیت سه هزار و 194 نفر تحت حمایت کمیته امداد باشت است که در سال جاری یک میلیارد و 535میلیون تومان کمک‌معیشت به آن‌ها پرداخت‌شده است.

وی ارائه خدمات عمرانی را از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد اعلام و بیان کرد: 150 خدمت عمرانی ازجمله ساخت‌وساز مسکن شهری و روستایی، تعمیرات کلی و احداث سرویس‌های بهداشتی بااعتبار 853 میلیون 400 هزار تومان در سال جاری به  مددجویان کمیته امداد باشت ارائه‌شده است.

باقرپور از پرداخت 394 میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان خبر داد و گفت: به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری و در سالروز تأسیس کمیته امداد پنج مورد کمک‌هزینه جهیزیه به خانواده‌های بی‌سرپرست به مبلغ 30 میلیون تومان که توسط خیرین فراهم‌شده بود اهدا شد.

وی تعداد دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت را ۳۶۶ نفر اعلام کرد و گفت: جمع کل کمک‌هزینه‌های فرهنگی در زمینه پرداخت شهریه دانشجویی و کمک‌هزینه دانش آموزان بیش از صد میلیون تومان است.

باقرپور کمک‌های درمانی و بیمه اجتماعی و بیماران زمین‌گیر و کودکان دچار سوءتغذیه بااعتبار 226 میلیون و 700 هزار تومان، اجرای  ۳۱۰ طرح اشغال زایی ازجمله دام‌پروری، کشاورزی، خدماتی، صنایع‌دستی و غیره به مبلغ چهار میلیارد و 900 میلیون تومان، برگزاری کلاس‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، مهارت‌آموزی و کاریابی برای ۳۵۹ نفر به مبلغ 49 میلیون و 800 هزار تومان، پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه کارگشایی به تعداد ۳۱۱ مورد و به مبلغ یک میلیارد و 557 میلیون تومان  را از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جاری اعلام کرد.

 رئیس کمیته امداد باشت در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه در زمینه حمایت از کمیته امداد، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت رسانه‌ها و توان آن‌ها جهت رسیدن به اهداف کمیته امداد بهره ببریم.

 وی با اشاره به اینکه کمیته امداد نهادی انقلابی و زیر نظر مقام معظم رهبری در عرصه خدمت‌رسانی به نیازمندان فعالیت می‌کند، افزود: یکی از اهداف اساسی و مهم کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است و اولویت اول این نهاد خدمت‌رسانی به مناطق محروم با حفظ کرامت خانواده‌های نیازمند است.

وی از اصحاب رسانه خواست تا بااطلاع رسانی درست و به‌موقع زمینه مشارکت دستگاه‌ها، خیران و مردم نیکوکار به‌خصوص حضور حداکثری در جشن نیکوکاری برای کمک به نیازمندان را فراهم کنند.

شایسته ذکر است در پایان این نشست از اصحاب رسانه تجلیل شد.

انتهای پیام


 

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۹۶
کد خبر : ۱۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید