اخبار

در سال جاری محقق شد؛

جمع‌آوری هفت میلیون تومان زکات در لنده

جمع‌آوری هفت میلیون تومان زکات در لنده
زکات پرداخت‌شده مردم شهرستان لنده هفت میلیون و 794 هزار تومان از ابتدای سال تاکنون بوده که بیشتر در زمینه جهیزیه، درمان، تحصیل، مسکن و اشتغال مددجویان هزینه شده است.

جلسه تجلیل از خیران، عاملان و مبلغان زکات کمیته امداد لنده با حضور امام‌جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان ادارات برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیرمحمود بصیری فرد رئیس کمیته امداد اداره لنده گفت: زکات پرداخت‌شده مردم خیر و نیکوکار شهرستان لنده هفت میلیون و 794 هزار تومان از ابتدای سال تاکنون بوده که بیشتر در خصوص جهیزیه نوعروسان، درمان بیماران، تحصیل، مسکن و اشتغال مددجویان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه زکات یک واجب دینی است که باید در جامعه احیاء شود، افزود: هدف ما از تشکیل شورای زکات، ترویج فرهنگ پرداخت زکات در بین مردم و به‌خصوص روستاهاست و باید بااطلاع رسانی و آگاه‌سازی این واجب الهی فرهنگ‌سازی شود.

بصیری فرد با اشاره به اینکه اولویت هزینه کرد زکات با محرومان و نیازمندان است، گفت: ما به‌عنوان عاملان زکات،وظیفه‌داریم که در زمینه مشارکت حداکثری مشمولان زکات فرهنگ‌سازی کرده و آثار و فواید زکات را برای عموم مردم روشن کنیم.

شایسته ذکر است در پایان این نشست از عاملان و مبلغان زکات شهرستان تجلیل شد.  

انتهای پیام۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۱۲۴
کد خبر : ۱۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید