اخبار

جمع‌آوری 480 میلیون تومان زکات در شهرستان باشت

جمع‌آوری 480 میلیون تومان زکات در شهرستان باشت
رئیس کمیته امداد باشت گفت: 480 میلیون تومان زکات در سال گذشته در این اداره جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، نشست شورای زکات و مرکز نیکوکاری شهرستان باشت در اولین روز ماه مبارک رمضان با حضور امام‌جمعه، برخی از مسئولان، ادارات، بخشدار، دهیاران، روحانیون و طلاب منطقه در دو بحث شورای زکات و مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد.
حبیب‌الله باقرپور، رئیس کمیته امداد و دبیر شورای زکات شهرستان باشت در این نشست گفت: در بخش زکات در سال گذشته تعهدات ابلاغی ما ۴۵۰ میلیون تومان بود، عملکرد این نهاد ۴۸۰ میلیون تومان شد که بالاتر از صددر صد عملکرد داشتیم.
وی با اشاره به اینکه از مبلغ زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان۲۷‌ میلیون تومان زکات واجب و مابقی زکات مستحبی بوده، افزود: امید است با استفاده از ظرفیت مبلغان دینی، همکاری مستمر و مؤثر اعضای شورای زکات شهرستان در آستانه فصل برداشت و هیأت عامل مرکز نیکوکاری و تلاش بخشداران، دهیاران، عاملان و مؤدیان زکات خصوصاً در ماه مبارک رمضان بحث عملکرد زکات رونق و خروجی بیشتری داشته باشد که نتیجه‌اش همان خدمت‌رسانی به‌موقع به نیازمندان آبرومند است.
باقرپوربا اشاره به‌ضرورت تبلیغات گسترده و برنامه‌ریزی جامع زمان‌بندی‌شده در بحث زکات گفت: باید فعالیت شورای زکات در کسب درآمدهای واقعی زکات و نیز خروجی عملکرد شبکه نیکوکاری چشم‌گیر شود و همچنین دهیاران و بخشداران نیز باید در بحث واگذاری زمین‌ها و املاکی که مربوط به مساجد و حسینیه‌ها هستند همکاری کرده که جزء عملکرد حوزه زکات محسوب شوند .
رئیس کمیته امداد باشت بابیان اینکه مرکز نیکوکاری بخش بوستان در ماه مبارک رمضان برای خدمت به نیازمندان همان بخش افتتاح خواهد شد، ادامه داد: مرکز نیکوکاری سیدالشهدای باشت در سال گذشته ۱۷۷میلیون تومان کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع کرده است و امیدواریم که در سال جاری بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. 
باقرپور برپایی سفره‌های افطاری، اطعام نیازمندان، دعوت از خیران نیکوکار و حامیان اکرام ایتام و محسنین و هم‌افزایی با مؤسسات خیریه جهت کمک به نیازمندان را از برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان در کمیته امداد باشت اعلام کرد.
حجه الاسلام والمسلمین عبدالرحیم عبودی امام‌جمعه باشت نیز در این نشست ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت : بخشنامه‌ای برای فرمانداری‌ها فرستاده می‌شود که با بخشداران و دهیاران جلسه‌ای تشکیل دهند که در مناطق محل مسئولیت خود نسبت به جمع‌آوری زکات اقدام و سپس تحویل شورای زکات شهرستان دهند.
وی با اشاره به بارندگی‌های خوب امسال، ضرورت جلسه با کشاورزان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و بخشداران و دهیاران و عاملان زکات را مهم و اساسی خواند و افزود: امید است با تمهیدات و اتخاذ برنامه‌های پیش رو و همت و تلاش جمعی شورای زکات و با حضور در بین مردم و زکات دهندگان و کشاورزان ضمن انجام تبلیغات لازم و تشکیل گروه مجازی بتوانیم زکات واجب الهی را زنده و احیا کنیم .
شایسته ذکر است، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و بخشدار بخش بوستان نیز در این نشست آمادگی همکاری همه‌جانبه جهت دعوت از کشاورزان فعال ضمن توزیع گونی‌های مخصوص زکات را اعلام کردند .
انتهای پیام


۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۶۸
کد خبر : ۱,۷۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید