اخبار

پرداخت 250مورد تسهیلات خودکفایی به مددجویان منطقه یک یاسوج

پرداخت 250مورد تسهیلات خودکفایی به مددجویان منطقه یک یاسوج
256 مورد تسهیلات خودکفایی با اعتبار سه میلیارد و 604 میلیون تومان در زمینه‌های دامداری، زنبورداری، گاوداری صنفی صنعتی و کشاورزی به متقاضیان واجد شرایط در 9 ماهه سال جاری پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج گزارشی از عملکرد این اداره در 9 ماهه سال جاری ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد قبادپور رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج ، با بیان اینکه، هدف ما ارائه خدمت به قشر محروم جامعه است، گفت: سه هزار و 11 خانوار با جمعیت 6 هزار و 210 نفر تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج هستند که از این تعداد یک هزار و 754 خانوار را زنان سرپرست تشکیل می‌دهند.

قبادپور با اشاره به اینکه توانمندسازی و کمک به اشتغال افراد تحت حمایت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است افزود: در این زمینه 256 مورد تسهیلات خودکفایی با اعتبار سه میلیارد و 604 میلیون تومان در زمینه‌های دامداری، زنبورداری، گاوداری صنفی صنعتی و کشاورزی به متقاضیان واجد شرایط در 9 ماهه سال جاری پرداخت شد.

وی یکی دیگر از خدمات ارائه‌شده به مددجویان در 9 ماهه امسال را پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی اعلام کرد و گفت: 355  نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک یاسوج با اعتبار یک میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه کارگشایی دریافت کردند.

رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج مبلغ جهیزیه پرداختی امسال به مددجویان را 363 میلیون تومان به 121 زوج جوان دانست و بیان کرد: کمیته امداد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان بنا شده و امید است که همه با تلاش و کوشش به‌منظور رفع فقر از جامعه گام برداریم.

قبادپور درآمد مشارکت‌های مردمی کمیته امداد منطقه یک یاسوج شامل کمک‌های مردمی، وجوهات شرعی و امانی، کمک مؤسسات، سازمان‌ها، خیریه‌ها و درآمد حاصل از فعالیت‌های اقتصادی و صندوق صدقات را 960 میلیون تومان در سال جاری اعلام کرد.

وی به 456 دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت در منطقه یک اشاره کرد و گفت: 64 نفر از دانش آموزان تحت حمایت در مجتمع فرهنگی تربیتی کمیته امداد منطقه ساکن هستند که در سال جاری 26 میلیون تومان برای هزینه‌های تحصیل و کلاس‌های تقویتی و سایر موارد برای آن‌ها هزینه شده است.

قباد پور ادامه داد: در زمینه ارائه خدمات فرهنگی از جمله آموزش خانواده، آموزش زوج‌های جوان ، طرح فلاح، دوره‌های آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سه هزار و 997 نفر با اعتبار 16 میلیون تومان از آموزش‌های لازم بهره‌مند شدند.

انتهای پیام


۲۰ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۲۲۱
کد خبر : ۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید