اخبار

رئیس کمیته امداد قلعه رئیسی مطرح کرد

پرداخت 2میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان قلعه رئیسی

پرداخت 2میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان قلعه رئیسی
دو میلیارد و 395میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی و کارانگیزی به 140 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قلعه رئیسی در سال گذشته پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد اداره قلعه رئیسی گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر ارغنده، رئیس کمیته امداد قلعه رئیسی، با بیان اینکه این نهاد به‌عنوان  متولی امور محرومان و نیازمندان جهت رفع مشکلات نیازمندان و فقرزدایی اقدامات مؤثری انجام داده است، گفت 15 هزار خانوار با جمعیت چهار هزار و 32 نفر تحت حمایت و معیشت بگیر کمیته امداد قلعه رئیسی هستند که از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از دو میلیارد و 849 میلیون تومان کمک‌معیشت به آن‌ها پرداخت‌شده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های کمیته امداد ارائه خدمات تک و چند خدمتی به جامعه هدف و خروج تدریجی آنان از چرخه حمایت است، گفت: هرساله تعدادی از افراد تحت حمایت کمیته امداد بر اساس فاکتورهای توانمندسازی پالایش می‌شوند تا افراد در نوبت حمایت به‌خصوص زنان سرپرست خانوار که به دلیل فوت سرپرست، طلاق و زندانی بودن سرپرست آسیب‌پذیری بیشتری در اجتماع دارند، جایگزین آنان شوند. 
ارغنده افزود:  73 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قلعه رئیسی در سال گذشته پالایش‌شده‌اند که سه مورد با دریافت دیه، سه مورد انتقالی، 4 مورد با دریافت کمک از جاهای دیگر، یک مورد انتقال پرونده به سایر سازمان‌ها، 6 مورد فوتی و 56 مورد با دریافت تسهیلات خودکفایی و عدم‌تأیید کمیسیون پزشکی بوده‌اند و 46 خانوار پشت نوبتی با اولویت زنان سرپرست جایگزین شده‌اند.
رئیس کمیته امداد قلعه رئیسی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد توانمندسازی مددجویان از راه اشتغال‌زایی است، افزود: در این زمینه دو میلیارد و 395 میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی و کارانگیزی به 140نفر از مددجویان تحت حمایت در سال گذشته پرداخت شد.
وی بابیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه اشتغال از فعالیت‌های کمیته امداد در خصوص توانمندی مددجویان است، تصریح کرد: 290 نفر از مددجویان تحت حمایت بااعتبار 23 میلیون و 613 هزار تومان در زمینه‌های پایدارسازی مشاغل و مهارت‌آموزی در دوره‌های آموزشی شرکت کردند و سه نفر بااعتبار 6میلیون تومان از طریق مراکز کاریابی مشغول به کارشده‌اند.
ارغنده پرداخت تسهیلات کارگشایی را به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد قلعه رئیسی در سال گذشته اعلام و بیان کرد: در این خصوص 182 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه بااعتبار 549 میلیون تومان به‌منظور حل مشکلات درمانی، مسکن، تحصیلی و سایر موارد پرداخت‌شده است.
وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات عمرانی یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد قلعه رئیسی است، تصریح کرد: 63 مورد فعالیت عمرانی ازجمله احداث مسکن، تعمیرات جزئی و کلی و بهسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویی بااعتبار 364 میلیون تومان برای مددجویان در سال گذشته انجام‌شده است.
ارغنده به پرداخت 268 فقره موردی ویژه به مبلغ 40 میلیون تومان از دیگر برنامه‌های این اداره اشاره و اظهار کرد:190 جهیزیه بااعتبار 665 میلیون تومان، 60 مورد هدیه به داماد به ارزش 90 میلیون تومان، و 34 میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی (لوازم‌التحریر) به دانش آموزان از دیگر اقدامات کمیته امداد قلعه رئیس در سال گذشته است.
وی تعداد ایتام تحت حمایت قلعه رئیسی را 305نفر اعلام و تصریح کرد: 219 حامی کفالت این ایتام را بر عهده‌دارند که 92 حامی در سال گذشته جذب‌شده و این حامیان نیکوکار 330 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند.
رئیس کمیته امداد قلعه رئیسی با اشاره به اینکه 124 نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد قلعه رئیسی هستند افزود: 67 خیر نیکوکار حمایت این فرزندان را برعهده‌گرفته‌اند و در سال گذشته 46 میلیون تومان کمک کرده‌اند.
 ارغنده میزان مشارکت مردم در برنامه‌های سال گذشته کمیته امداد قلعه رئیسی را 249 میلیون و 635 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ از محل جشن‌های ملی ، زکات، اطعام و افطاری، همیان مولا، مفتاح الجنه و صدقات جمع‌آوری‌شده و بین نیازمندان توزیع‌شده است.
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۱۲۶
کد خبر : ۳۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید