اخبار

در همایش دختران مطرح شد

بهره‌مندی 1870 زن سرپرست خانوار از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج

بهره‌مندی 1870 زن سرپرست خانوار از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج
هزار و 870 خانوار زن سرپرست به دلایلی ازجمله فوت، طلاق، زندانی، متارکه و ازکارافتادگی سرپرست از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج بهره‌مندند.

به مناسبت ولادت باسعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، همایش دختران کمیته امداد منطقه دو یاسوج با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی ولایتی رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج با تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: بانوان و دختران مسلمان ما باید رهرو راه ائمه معصومین (ع) به‌خصوص حضرت معصومه و حضرت زهرا (س )باشند و در امور زندگی خود این بزرگواران را الگو و سرمشق قرار دهند.
ولایتی با اشاره به اینکه سه هزار و 119 خانوار با جمعیت پنج هزار و 933 نفر تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج هستند، افزود: هزار و 870 خانوار زن سرپرست به دلایلی ازجمله فوت ، طلاق، زندانی و ازکارافتادگی سرپرست از حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج بهره‌مندند.
وی به برنامه‌های کمیته امداد برای زنان و دختران تحت حمایت اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص آشنایی دختران و مادران با اسوه‌های دینی و آموزه‌های سبک زندگی اسلامی، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، برگزاری دوره‌های آموزش بهداشت روانی و فردی، مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی و گروهی و پرداخت جهیزیه به دختران تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد است.
ولایتی نقش مادر را به ستون خانواده تشبیه کرد و گفت: زنان و دختران نیمی از افراد جامعه را تشکیل می‌دهند و نقش تربیتی خانواده‌ها وابسته به این قشر است.
آذر صفایی نیا مدیرکل امور بانوان استانداری در این همایش گفت: اگر ما پیرو راستین ائمه معصومین باشیم و سیره و روش آن‌ها را الگوی زندگی خود قرار دهیم می‌توانیم زندگی مطلوبی ازنظر روحی و جسمی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ما اگر ارزش حجاب را خوب درک کرده باشیم به رعایت آن ملزم می‌شویم، گفت: ما باید عامل واقعی عفاف و حجاب باشیم و با همه وجود مراقب این ارزش باشیم.
صفایی نیا افزود: جایگاه حجاب ما باعث امنیت اجتماعی و حضور در اجتماع می‌شود و می‌توانیم محیط خانواده را به محیطی امن تبدیل کرده و فرزندان نیک تحویل جامعه دهیم و جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم.
انتهای پیام
۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۲
کد خبر : ۴۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید