اخبار

کمک یک میلیارد تومانی نیکوکاران به مددجویان منطقه یک یاسوج

کمک یک میلیارد تومانی نیکوکاران به مددجویان منطقه یک یاسوج
مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد یک میلیارد و 45 میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به نیازمندان کمیته امداد منطقه یک یاسوج کمک کرده‌اند.

جلسه بزرگداشت روز انفاق با حضور رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج، خادم یار نمایندگی آستان قدس رضوی در استان و تعدادی از مسئولان مؤسسات خیریه برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد قبادپور، رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج گفت: به‌منظور تحقق سیاست‌های کمیته امداد و ترویج و توسعه فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و با الهام از آیات نورانی قرآن کریم و همچنین احیاء سیره عملی معصومین (ع ) روز بیست و چهارم ذی‌الحجه به‌عنوان روز انفاق نام‌گذاری شده است.
وی بابیان اینکه قسمتی از درآمدهای کمیته امداد از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری می‌شود، گفت: یک میلیارد و 45 میلیون تومان کمک‌های مردمی در سال جاری در قالب صدقات، زکات، جشن‌ها، مراکز نیکوکاری و سایر کمک‌های مردمی برای نیازمندان این نهاد جمع‌آوری‌شده است.
قبادپور با اشاره به اینکه توسعه و جلب مشارکت‌های مردمی یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد است، تصریح کرد: امید است که با نام‌گذاری روز بیست و چهارم ذی‌الحجه به نام روز انفاق موجبات ترویج و توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه و در بین مردم افزایش یابد که این امر نیاز به تبلیغات محیطی و رسانه‌ای دارد.
وی بابیان اینکه صدقه و انفاق به‌عنوان یک ارزش در آیات و روایات مختلفی مطرح‌شده است، تصریح کرد: این کار باعث ارتباط فرد با خالق خود و سبب مشارکت وی در کار خیر شده و علاوه بر اجر اخروی که تأکید زیادی بر آن شده، در این دنیا از نظر روحی و روانی، سبب تحول وی می‌شود.
قبادپور بابیان اینکه برنامه‌های کمیته امداد برگرفته از قرآن است، گفت: مهم‌ترین سرمایه کمیته امداد اعتماد مردم است و عملکرد ما در نگهداری اموال و صدقات مردم و شفافیت در عمل و صادقانه رفتار کردن با مردم موجب افزایش اعتماد آن‌ها به این نهاد می‌شود.
رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج به جشن عاطفه‌ها برای کمک به دانش آموزان نیازمند اشاره و بیان کرد: از مردم خیر و نیکوکار دعوت می‌کنیم تا با حضور در پایگاه‌های این جشن نیازمندان این نهاد را دریابند.

انتهای پیام


۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۱۳۸
کد خبر : ۶۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید