دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۴
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۵۷۴۱۱
گزارشگر : ۶۷
در چهار ماهه نخست امسال محقق شد

رشد 300 درصدی پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۴

مردم کهگیلویه و بویر احمد در چهار ماهه نخست امسال یک میلیارد و 500 میلیون تومان زکات پرداخت‌کردند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در جلسه شورای زکات، گزارشی از مشارکت مردم در پرداخت  زکات در سال گذشته و امسال ارائه‌داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه و بویر احمد با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال، یک میلیارد و 500 میلیون تومان زکات پرداخت شده‌است، گفت: این مبلغ زکات پرداخت‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 300 درصد رشد داشته‌است.

وی با یادآوری اینکه در سال 95، از محل پرداخت زکات واجب و مستحبی مبلغ یک میلیارد و 346 میلیون تومان جمع آوری شده است، افزود: از محل مشارکت مردم در پرداخت این مبلغ زکات، 88 پروژه عمرانی در حال اجراشدن است.

محبی با اشاره به اینکه اولویت مصرف زکات با محرومان و نیازمندان جامعه است، ادامه داد: بر این اساس 60 درصد از زکات برای امور معیشتی و رفع مشکلات این افراد هزینه شده و 40 درصد باقی مانده در زمینه ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه از جمله مسجد، خانه عالم و غسالخانه هزینه‌می‌شود.

 وی از تشکیل شورای زکات در روستاهای این استان خبر داد و افزود: به این منظور شناسنامه زکات استان را تنظیم، تصویب و به شهرستان‌ها ابلاغ‌کرده ایم.

محبی با یادآوری ضرورت بیان آثار و فواید زکات در جامعه به عنوان یک واجب دینی، عنوان‌کرد: کمیته امداد استان با مشارکت ادارات عضو دبیرخانه شورای زکات در زمینه جمع آوری زکات پرداخت شده از سوی مردم در سراسر استان فعالیت گسترده ای دارد.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۲۸۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید