دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۸
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۲۷۵۳
گزارشگر : ۹۴
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

ارائه 47 هزار خدمت عمرانی به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۸

47 هزار و 534 خدمت عمرانی با اعتبار 56 میلیارد تومان از ابتدای تأسیس کمیته امداد تاکنون برای جامعه هدف این نهاد انجام شده است.

 جلسه شورای مدیران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران ستادی و شهرستانی در محل اردوگاه فرهنگی تربیتی این نهاد برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد با صدور حکم حضرت امام خمینی‌(ره)به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران در حمایت و دستگیری از محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان‌، تأسیس شد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در طول سال‌های فعالیت خود اقدامات مؤثری برای فقرزدایی در جامعه انجام داده است، افزود: پس از گذشت نزدیک به چهاردهه از عمر فعالیت این نهاد، هنوز هم جلوه‌های زننده فقر در جامعه نمایان است و خدمات این نهاد به‌تنهایی پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست.
 محبی تصریح کرد: اکنون در آستانه چهل‌سالگی نظام جمهوری اسلامی، کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد کار خدمت‌رسانی به 29 هزار و 440 خانوار با جمعیت 75 هزار نفر را بر عهده دارد و از ابتدای تأسیس تاکنون 204 میلیارد تومان کمک‌معیشت به جامعه هدف پرداخت کرده است.
وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد را توجه به مسکن مددجویان اعلام و تأکید کرد: از ابتدای تأسیس کمیته امداد تاکنون 47 هزار و 534 خدمت عمرانی ازجمله احداث، خرید، تعمیر و بازسازی، کمک به بهسازی و مقاوم‌سازی، احداث سرویس بهداشتی و معافیت انشعابات با اعتبار 56 میلیارد تومان برای جامعه هدف این نهاد انجام‌شده است.
محبی توجه به اشتغال مددجویان، پرداخت‌های قرض‌الحسنه، مناطق محروم، برون‌سپاری خدمات و امداد الکترونیک را ازجمله محورهای راهبردی در کمیته امداد دانست و بیان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به تشدید فقر در جامعه یکی از مهم‌ترین اقدامات این نهاد جلب اعتماد عمومی، توسعه مشارکت‌های مردمی و حمایت‌های بیشتر خیران در جهت ارائه خدمت به نیازمندان جامعه است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به اعتمادسازی به‌عنوان یکی از راههای توسعه مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و گفت: اطلاع‌رسانی موثردر مورد عملکرد، برنامه‌ها، فعالیت‌ها و وظایف این نهاد انقلابی در رفع شبهات و شفاف‌سازی بسیاری از موضوعات نقش مهمی دارد و اعتماد مردم به این نهاد را افزایش می‌دهد.  
شایسته ذکر است در این جلسه کارگاه آموزشی در خصوص حامل‌های انرژی و صرفه‌جویی آن‌ها دایر و در زمینه استفاده بهینه کارکنان از این حامل‌ها در ادارات توصیه‌های لازم به عمل آمد.   

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید