دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۵۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۴۲۵۸
گزارشگر : ۹۴
در شش ماهه نخست سال جاری محقق شد

ایجاد 1402 فرصت شغلی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۵۲

هزار و 402 طرح اشتغال‌زایی در شش‌ماهه نخست سال جاری برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت اشتغال‌زایی این نهاد برای مددجویان در شش‌ماهه نخست سال جاری ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه ایجاد شغل و اشتغال پایدار از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های کمیته امداد برای مددجویان است، گفت: هزار و 402 طرح اشتغال‌زایی بااعتبار 20 میلیارد و 200 میلیون تومان از در شش‌ماهه نخست سال جاری برای مددجویان اجراشده است.
وی به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه خودکفایی و اشتغال اشاره و بیان کرد: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های منطقه، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان متقاضی به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی علمی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آن‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال این نهاد است.
محبی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزش‌ فنی و حرفه‌ای برای مددجویان کمیته امداد گفت: 590  نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار 156میلیون و 407 هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال جاری از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.
وی کاریابی برای مددجویان آماده‌به‌کار و ایجاد زمینه‌های لازم برای جذب مددجویان آموزش‌دیده در بازار کار را از دیگر برنامه‌های واحد اشتغال کمیته امداد اعلام و تصریح کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان مستعد از محل تسهیلات اشتغال و قرض‌الحسنه امدادی و بانکی، رسیدگی و نظارت بر حسن فعالیت‌های اشتغال و کمک در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان از دیگر برنامه‌هاست.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اشتغال مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی گفت: 26 نفر از مددجویان کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق مراکز کاریابی شاغل و جذب بازار کار شده‌اند که در این زمینه 35 میلیون و 186 هزار تومان هزینه شده است
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل پایداری و موفقیت طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد نظارت این نهاد قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی است افزود: بر اساس ارزیابی و راستی آزمایی انجام‌شده از طریق اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین معاونت توسعه مناطق محروم و توسعه روستایی ریاست جمهوری 95 درصد طرح‌های اشتغال این نهاد از پایداری لازم برخوردار و صحت اجرای آن‌ها مورد تأیید است.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۸۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید