دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۴
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۴۲۸۴
گزارشگر : ۹۴
در آستانه روز جهانی سالمند مطرح شد

بهره‌مندی 19 هزار سالمند از خدمات کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۴

14 هزار و 696 سرپرست خانوار با جمعیت 19 هزار و 142 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد سالمند هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت سالمندان تحت حمایت این نهاد ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد،با اشاره به اینکه 32 هزار خانوار تحت حمایت ز خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، گفت: 43 درصد از خانوارهای تحت حمایت یعنی 14 هزار و 696 خانوار با جمعیت 19 هزار و 142 نفر از مددجویان این نهاد را سالمندان تشکیل می‌دهند.
وی بابیان اینکه سالمندان به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند و گنجینه‌های گران بهایی هستند که مردم و خانواده‌ها باید بیش از بیش از فیض حضور آن‌ها بهره‌مند شوند، گفت: رسالت کمیته امداد دستگیری از افراد مستضعف جامعه است و ازجمله برنامه‌های این نهاد در خدمات‌رسانی به سالمندان بازدید از خانواده سالمندان در قالب طرح مفتاح الجنه است.
محبی به خدمات کمیته امداد برای سالمندان اشاره و بیان کرد: تمامی خدمات امداد ازجمله معیشتی، پرداخت هزینه‌های درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی، برگزاری کارگاه‌های آموزش گروهی سالمندان با موضوع سلامت روان و بهداشت، اردوهای زیارتی، کمک به اشتغال فرزندان و جهیزیه، تأمین مسکن و تسهیلات قرض‌الحسنه ازجمله خدمات این نهاد به مددجویان سالمند است.
وی به برنامه‌های روز سالمند در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: تجلیل از سالمندان با شعار سالمند و ارزش‌های فرهنگی و دینی، پایش سلامت سالمندان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت سلامت و نشاط و بهبود شیوه زندگی از برنامه‌های این روز است.
محبی اجرای برنامه‌های ورزشی و هنری با مشارکت ادارات ورزش و جوانان، بسیج و شهرداری‌ها را از دیگر برنامه‌های روز سالمند اعلام و بیان کرد: دیدار با سالمندان در منزل یا مراکز نگهداری سالمندان ، حضور فعال و اثربخش در شورای سالمندان و ارائه خدمات ویژه ازجمله اقلام بهداشتی و سبد غذایی به سالمندان از دیگر اقدامات کمیته امداد در حمایت از مددجویان است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید