دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۴۵۰۳
گزارشگر : ۹۴
معاون حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

پرداخت یک میلیارد تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان

(چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۲۲

یک میلیارد و 174 میلیون تومان برای حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در شش‌ماهه نخست سال جاری پرداخت شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به تشریح گزارشی از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان در سال جاری پرداخت.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه این نهاد مددجویان خود را در دو سرفصل زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌دهد، گفت: یک میلیارد و 174 میلیون تومان برای حق بیمه مددجویان در شش‌ماهه نخست سال جاری پرداخت شد.
وی با اشاره به اینکه هزار و 521 نفر از مددجویان این نهاد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، افزود: از این تعداد 755 نفر زنان سرپرست خانوار، یک نفر زنان قالی‌باف و 765 نفر مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد هستند.
نظری تصریح کرد: بر اساس طرح بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، زنان سرپرست خانوار شهری زیر 50 سال می‌توانند تحت حمایت این بیمه قرار بگیرند و این افراد پس از ۱۰ سال سابقه بیمه، بازنشسته و از مستمری بازنشستگی بهره‌مند‌می شوند.
وی بابیان اینکه حمایت‌های بیمه‌ای از خانوارهای مددجو باهدف توانمندسازی افراد ارائه می‌شود، گفت: خانوارهای مددجو با برخورداری از این بیمه علاوه بر استفاده از خدمات درمانی از مزایایی ازکارافتادگی، بازنشستگی و مزایایی مستمری فوت سرپرست بهره‌مند‌می شوند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید