جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۰
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۶۰۸۸
گزارشگر : ۹۴
معاون مشارکت‌ کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد؛

کمک 1.4 میلیارد تومانی مردم به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۰۰

مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد در 9 ماهه سال جاری یک میلیارد و 486 میلیون تومان از طریق مراکز نیکوکاری به نیازمندان کمیته امداد استان کمک کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی حسن مظاهری، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری از طریق جلب مشارکت‌های مردمی یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های این نهاد است، گفت: کمیته امداد در حال حاضر بخشی از اعتبارات خود را به‌صورت کمک‌های مردمی از مردم دریافت و در بخش‌های مختلف برای نیازمندان هزینه می‌کند.

وی بابیان اینکه 12 مرکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند، افزود: یک میلیارد و 486 میلیون تومان در 9 ماهه سال جاری کمک‌های مردمی در این مراکز جمع‌آوری‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد رشد داشته است.

مظاهری میزان جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری استان را در سال گذشته یک میلیارد و 28 میلیون تومان اعلام و بیان کرد: از زمان راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مساجد و محله‌های استان تاکنون، شاهد برطرف شدن مشکلات خانوارهای نیازمند از طریق نیکوکاران همان محله هستیم و امیدواریم که این روند ادامه یابد.

وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری به‌عنوان پل ارتباطی بین نیازمندان و خیران هستند، تصریح کرد: این مراکز در محله و مساجد زمینه مشارکت و حضور فعال مردم در رفع نیاز محرومان را فراهم کرده و تمامی کمک‌های پرداختی خیران به مراکز نیکوکاری توسط خود مردم به‌عنوان اعضای معتمد محله جمع‌آوری و در زمینه‌های مختلف معیشتی، درمانی، تحصیلی جهیزیه و سایر موارد بین نیازمندان توزیع‌ می‌شود.

وی از خیران و مردم نیکوکار دعوت کرد تا با حضور در برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیته امداد، این نهاد را در زمینه خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به نیازمندان یاری کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید