جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۸
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۹۸۱۲
گزارشگر : ۹۴
رئیس روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

واگذاری 50 درصد تخلیه صندوق‌های صدقات به شبکه‌های نیکوکاری

(چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۸

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50 درصد فرایند تخلیه صندوق‌های صدقات در استان در سال جاری به شبکه‌های مردمی نیکوکاری و مؤسسات خیریه واجد شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی حسن مظاهری، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری 50 درصد تخلیه صندوق‌های صدقات خانگی کمیته امداد استان به مراکز نیکوکاری، شبکه‌های مردمی و مؤسسات خیریه واجد شرایط واگذار می‌شود.
وی افزود: هم سو با اجرای برنامه پنج‌ساله ششم کمیته امداد و باهدف اعتمادسازی عمومی و کاهش تصدی‌گری کمیته امداد، بخشی از وظایف این نهاد به شبکه‌های مردمی نیکوکاری و مؤسسات خیریه واجد شرایط که ارتباط ملموس‌تری با نیکوکاران و نیازمندان دارند واگذار می‌شوند.
مظاهری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 75 هزار صندوق صدقه خانگی در کهگیلویه و بویراحمد فعال است و صدقات مردمی از طریق این صندوق‌ها جمع‌آوری می‌شود، گفت: روند نظارت کمیته امداد بر تخلیه صندوق‌ها توسط شبکه‌ها و مؤسسات خیریه نظام‌مند و تعریف‌شده است و همچنین نظارت بر سیستم توزیع خدمات نیز انجام می‌گیرد.
مظاهری تصریح کرد: مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته بیش از دو میلیارد و 700 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که این مبلغ در سرفصل‌هایی مانند جهیزیه، مسکن، امور درمانی، خدمات فرهنگی، کمک بلاعوض و سایر خدمات برای مددجویان کمیته امداد استان هزینه شد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۵۹۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید