جزییات خبر

شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۶۹۹۴۶
گزارشگر : ۹۴
در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مطرح شد؛

اهدای 343 مورد کمک‌هزینه ازدواج به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

(شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۱۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 343 مورد کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد در چهارماهه نخست سال جاری اهدا شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تبریک سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: باید تلاش کنیم تا مراحل اول ازدواج بر مبنای صحیحی انجام گیرد و ساده زیستی در تمام شئون زندگی و بخصوص ازدواج راه یابد وگرنه قیدوبندهای اجتماعی بر دست و پای جوانان و والدین آن‌ها می‌افتد و نابسامانی‌های روانی و مشکلات اخلاقی در جامعه می‌افزاید.
وی با اشاره به اینکه حمایت از ازدواج و کمک به تأمین جهیزیه مددجویان و پرداخت تسهیلات ازدواج یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد برای ترویج ازدواج ساده و تحکیم نهاد خانواده است، افزود: کمیته امداد به‌عنوان یک‌ نهاد انقلابی و اجتماعی و به‌منظور وظایف و مأموریت‌های ذاتی خود در یاری‌رسانی به نیازمندان و رفع نیازهای مختلف آنان، برنامه وسیعی برای تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج در خانواده‌های نیازمند با رویکرد تقویت بنیان خانواده تدارک دیده است.
نظری بابیان اینکه در چهارماهه نخست سال جاری 343 مورد کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد اهداء شد، گفت: اعتبار هزینه شده در این زمینه یک میلیارد و 174 میلیون تومان است.
وی یادآور شد: در سال گذشته 3327 مورد کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه بااعتبار هشت میلیارد و 279 میلیون تومان به زوج‌های جوان مددجو اهدا شد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد: زمینه‌های ارائه خدمت در خصوص کمک به ازدواج مددجویان تحت حمایت، تأمین جهیزیه نوعروسان، کمک به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار، کمک‌هزینه ازدواج به پسران مددجو و خدمات مشاوره و راهنمایی قبل از ازدواج است.
نظری، با اشاره به اینکه همه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای ازدواج بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: خدمات مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی باهدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید