جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۳
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۰۰۳۵
گزارشگر : ۹۴

کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد آماده دریافت نذورات عید قربان است

(سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۲۳

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نهاد آمادگی دارد تا نذورات مردمی و قربانی‌های آنان را دریافت و بین نیازمندان توزیع کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ستاد نذر و قربانی استان در دفتر امام‌جمعه یاسوج، با اشاره به اینکه عید سعید قربان از اعیادالله مشترک اکثر مذاهب توحیدی است، گفت: این عید بزرگ فرصت مناسبی برای کمک به نیازمندان است و کمیته امداد استان آمادگی دارد قربانی‌ها و نذورات نقدی مردم را دریافت و نسبت به هم‌افزایی در خرید، ذبح و توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه جایگاه دریافت نذورات قربانی مردم نیکوکار استان در محل مصلاهای نماز جمعه است، افزود: به خاطر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی، دام‌های خیران  و نذر کنندگان به‌صورت زنده تحویل گرفته می‌شود و با کمک شهرداری و اداره دامپزشکی در محل کشتارگاه‌ها ذبح و پس از دسته‌بندی بین نیازمندان شناسایی‌شده توزیع می‌شود.
مبشری بابیان اینکه سال گذشته 500 میلیون تومان نذورات قربانی مردم نیکوکار استان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد، تصریح کرد: امید است که در سال جاری با تبلیغات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این مبلغ به دو برابر و بیشتر برسد.
وی به اجرای الگوی طرح قربانگاه امیرآبادی در کشور اشاره کرد و گفت: این طرح برای اولین بار از طرف یک خیر سمنانی اجرا شد و مورد استقبال خوبی قرارگرفته است که در اجرای این طرح به ازای هر دام زنده‌ای که خیران اهداء می‌کنند، کمیته امداد نیز از محل منابع داخلی خود یک دام ذبح و گوشت آن را تقسیم‌بندی کرده و بین نیازمندان توزیع می‌کند .
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به مشارکت ستاد نماز جمعه، صداوسیما، دامپزشکی، شهرداری، حج و اوقاف و سازمان تبلیغات با این نهاد در خصوص جمع‌آوری نذورات مردمی اشاره و بیان کرد: باید در حوزه صداوسیما تبلیغات و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای در این خصوص انجام شود تا مردم با آگاهی، نذورات قربانی خود را به نیازمندان اهداء کنند.
وی بابیان اینکه ائمه جمعه می‌توانند در خصوص فرهنگ‌سازی در زمینه جمع‌آوری نذورات و قربانی‌های مردم خیر و نیکوکار استان مؤثر باشند، از مردم خیر و نیکوکار هم استانی دعوت کرد تا با  اهداء قربانی‌ها و نذورات خود، به کمیته امداد در زمینه حل مشکلات نیازمندان کمک کنند.
مبشری تأکید کرد: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند مبالغ نقدی نذورات قربانی خود را به هر میزان و با نیت انجام قربانی با شماره‌گیری کد #074*1*8877* ، پرداخت به شماره‌حساب 0111585349004 بانک ملی و شماره کارت مجازی 6037997599038941 اهدا کنند.
انتهای پیام
 


تعداد بازدید : ۷۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید