جزییات خبر

شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۰۰۸۴
گزارشگر : ۹۴
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛

رفع مشکلات مددجویان مناطق محروم در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است

(شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۲

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سفر به منطقه محروم زیلایی گفت: رسیدگی به نیازمندان مناطق محروم در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با امام‌جمعه مار گون شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه کمیته امداد مولود انقلاب و مؤسس آن حضرت امام (ره) است، گفت: ما در خدمت انسان‌هایی هستیم که درعین‌حال که محروم‌ترین هستند، قدردان‌ترین‌اند و همین این‌ها هستند که در تمامی عرصه‌ها و مناسبت‌ها در حمایت از نظام پیشگام هستند.
وی بابیان اینکه خدمت به نیازمندان به‌خصوص در مناطق محروم‌تر از اولویت‌های کاری کمیته امداد است، افزود: توجه به اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر از توصیه‌های اولیای دین بوده است و در سیره عملی خویش کمک به نیازمندان از برنامه‌های مستمر و همیشگی بوده و کمیته امداد نیز با تأسی از ائمه اطهار این برنامه را در دستور کار خود قرار داده است.
مبشری به بحث اشتغال در منطقه اشاره و بیان کرد: بخش مارگون بخش پرجمعیتی است و پتانسیل‌های خوبی در بخش کشاورزی، دام‌پروری و صنایع‌دستی دارد و امید است که با استفاده از ظرفیت‌های منطقه بتوانیم گام مؤثری در زمینه اشتغال مددجویان این منطقه برداریم.
وی ضمن تقدیر از امام‌جمعه مارگون در خصوص همکاری با این نهاد، از ائمه جمعه خواست تا با ارشادات و راهنمایی‌های خود در زمینه‌های مختلف بخصوص فرهنگی و فکری یاری گر کمیته امداد باشند.
حجه الاسلام رحم الله خواجه پور امام‌جمعه مارگون در این دیدار با تقدیر از خدمات‌رسانی امدادگران کمیته امداد در این منطقه، گفت: با توجه به اینکه در منطقه مارگون باگذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز شاهد یکسری محرومیت‌ها هستیم، جا دارد که اقدامات مؤثرتری به‌خصوص در زمینه اشتغال در این منطقه انجام شود.
وی به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی آسایش، عزت و اقتدار را به مردم ارزانی کرد و برکات نظام و انقلاب قابل‌شمارش نیست، اما یکسری مشکلاتی که حائز اهمیت و در دید قرار دارد وجود دارد که باید مسئولان بررسی و پیگیری کنند.
حجه الاسلام خواجه پور بابیان اینکه خدمات کمیته امداد و تلاش امدادگران بخصوص در مناطق محروم قابل‌تقدیر است و امید است با تعامل و همکاری همه‌جانبه تداوم یابد، ادامه داد: منطقه در یک عمق محرومیتی قرار دارد که درآمد اقتصادی اصلاً ندارد و مشکلات دام و کشاورزی در منطقه وجود دارد که باید رفع شود.
امام‌جمعه مارگون بابیان اینکه بهترین خدمت، خدمت به نیازمندان به‌ویژه ایتام است، از امدادگران خواست تا با تلاش بیشتر در بحث محرومیت‌زدایی به‌خصوص در زمینه اشتغال و مسکن نیازمندان از هیچ کوششی دریغ نورزند.
وی تلاش کمیته امداد را در راستای اجرای طرح‌های اشتغال قابل‌تقدیر دانست و گفت: باتوجه ظرفیت‌های منطقه و استعداد مددجویان می‌توان با ایجاد طرح‌های اشتغال آن‌ها را صاحب شغل و درآمد کرد و از این بحران نجات داد.
شایسته ذکر است دیدار با بخشدار مارگون، سرکشی از تعدادی از مددجویان منطقه و اهداء سبد کالا به آنان از دیگر برنامه‌های مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سفر به بخش مارگون و منطقه زیلایی بود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید