جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۸
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۰۱۲۸
گزارشگر : ۹۴
رئیس روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛

مددجوی چرامی به نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور دعوت شد

(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۱۸

فرزند مددجوی کمیته امداد شهرستان چرام استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور دعوت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی حسن مظاهری، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه چهارمین دوره نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور از ۲۴ تا ۲۷ مردادماه امسال در نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود، گفت: حمیده اکبائیان فرزند مددجوی فعال در تولید صنایع‌دستی ساکن در روستای بردیان شهرستان چرام، به نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی روستایی و عشایری تهران جهت برپایی نمایشگاه دعوت شد.
وی بابیان اینکه این مددجو هم‌اکنون غرفه محصولات صنایع‌دستی خود را در پارک گردشگری آبشار یاسوج دایر کرده است، افزود: صنایع‌دستی تولیدی این فرزند مددجو شامل انواع گلیم، جاجیم، آینه، کوزه‌های منقش به منسوجات دستی طرح‌های بومی، کلاه منجوقی و سایر موارد است.
مظاهری تصریح کرد: به گفته خانم اکبائیان هم‌اکنون 19 مادر و دختر مددجو در شهرستان چرام در قالب کارگاه‌های خانگی تحت نظر او مبادرت به تولید صنایع‌دستی می‌کنند.
وی افزود: خانواده این مددجوی فعال و کارآفرین برتر شهرستان چرام نیز در کنار او مشتاق به تولید صنایع‌دستی هستند و با وی همکاری می‌کنند، به‌طوری‌که هم‌اکنون خواهر و برادر کوچک‌ترش که دانش‌آموز هستند در غرفه او فعالیت دارند و برادرش (امیررضا) که در مرحله اول دانشگاه امام صادق(ع) پذیرفته‌شده، آرزوی خود را پذیرش نهایی در آن دانشگاه و پیشرفت در حوزه صنایع‌دستی عنوان می‌کند.
رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خانم اکبائیان خواهان همکاری همه حوزه‌های متولی صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال است و می‌گوید در صورت حمایت تسهیلاتی می‌تواند نماینده خوبی برای استان در نمایشگاه‌های بین‌المللی باشد و بستر مناسبی را برای ایجاد اشتغال بیشتر خانم‌ها و دختران مددجو ایجاد کند.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۵۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید