جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۰۱۵۳
گزارشگر : ۹۴

تعامل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد مستضعفان در ارائه خدمت به نیازمندان

(چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۴۱

نشست هم‌اندیشی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بنیاد مستضعفان در استان به‌منظور هم‌افزایی در ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به نیازمندان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با نماینده بنیاد مستضعفان در استان گفت: هدف اساسی در این نهاد خدمت به نیازمندان برای رفع مشکلات معیشتی آنان با محوریت حفظ عزت‌نفس و توانمندسازی آن‌هاست.

وی تصریح کرد: تقویت، توسعه و گسترش مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت خیران و دیگر نهادها و سازمان‌ها به‌منظور ارائه خدمت بهتر به نیازمندان امری ضروری است و کمیته امداد در این زمینه اقدامات مؤثری انجام داده است.
مبشری به تعامل با بنیاد مستضعفان جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به نیازمندان کمیته امداد اشاره و بیان کرد: کمیته امداد یک‌نهاد حمایتی است که بحث حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند را در برنامه کاری خود دارد. و تعامل سازنده این نهاد با دیگر نهادها سبب بهره‌مندی نیازمندان بیشتری از خدمات حمایتی این نهاد می‌شود.
وی بابیان اینکه شهرستان لنده به‌عنوان دومین منطقه پایلوت محرومیت‌زدایی توسط بنیاد مستضعفان در سراسر کشور انتخاب‌شده است، گفت: با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی توسط بنیاد مستضعفان در حوزه‌های مختلف ازجمله در زمینه اشتغال پایدار و تقویت بخش‌های زیربنایی، کشاورزی و دامداری از محرومیت‌های این منطقه کاسته خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان دارای ظرفیت‌های اقتصادی بسیار بخصوص در زمینه صنایع‌دستی و کشاورزی است، گفت: ضرورت دارد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات و نهادهای خیریه از این ظرفیت‌ها برای محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی مردم استان استفاده کرد.
یزدان‌پرست نماینده بنیاد مستضعفان کشور در کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد مستضعفان نهادی است که در زمینه اشتغال و تولید، سلامت، کمک به تأمین مسکن نیازمندان و ارائه خدمات آموزشی پرونده ویژه و پرباری دارد.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان حامی محرومان و نیازمندان مناطق محروم است، افزود: تلاش ما این است که از ظرفیت این بنیاد برای محرومیت‌زدایی شهرستان لنده به نحو احسن استفاده کنیم و در این خصوص نیاز به کار و تلاش جهادی و تعامل همگانی است.
شایسته ذکر است در این دیدار راهکارها و راهبردهای اساسی در خصوص احداث مسکن مقاوم، احداث سرویس بهداشتی و حمام، اشتغال و بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان لنده مورد بررسی قرار گرفت و موافقت اولیه دو دستگاه جهت مشارکت و هم‌افزایی در ارائه خدمت به جامعه هدف کمیته امداد حاصل شد.
انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۹۸۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید