جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۰
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۰۲۶۸
گزارشگر : ۹۴
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

بهره‌مندی 2800 مددجو از خدمات آموزش خانواده

(چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۱۰

2800 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال جاری تاکنون از خدمات آموزش خانواده این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، به همت واحد فرهنگی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و با حضور کارکنان این نهاد مراسم جشن عید سعید غدیر خم در محل نمازخانه کمیته امداد استان برگزار شد.
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و عید غدیرخم، گفت: این دهه فرصت مناسبی برای توسعه، جذب و جلب مشارکت‌های مردمی در زمینه کمک به نیازمندان است.
وی ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان را یکی از محورهای اساسی فعالیت‌ها و برنامه‌های کمیته امداد دانست و افزود: خدمات فرهنگی این نهاد به‌منظور ارتقاء آگاهی، بینش و سطح فکری و فرهنگی خانوارهای تحت حمایت انجام می‌شود.
مبشری با اشاره به اینکه ارائه خدمات آموزشی به خانوارهای تحت حمایت ازجمله خدمات فرهنگی این نهاد است، تصریح کرد: در این خصوص 2800 نفر از مددجویان این نهاد در سال جاری بااعتبار 260 میلیون تومان از دوره‌های آموزش خانواده این نهاد بهره‌مند شدند. 
وی اظهار کرد: آموزش سرپرستان خانواده در موضوعات مختلف مانند احکام، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اجتماعی و سیاسی و دوره‌های آموزشی  بهداشت روانی ازجمله خدمات آموزشی ارائه‌شده به مددجویان است. 
مبشری تلاش جهت رشد و اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی در بین مددجویان را از دیگر اهداف برگزاری دوره‌های آموزش خانواده اعلام و بیان کرد: از دیگر اقدامات کمیته امداد در این زمینه برگزاری جلسات آموزشی برای زوج‌های جوان و جوانان در شرف ازدواج، برگزاری مراسم دینی و مذهبی و دوره‌های آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ازجمله ایدز ، اعتیاد و طلاق است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی کمیته امداد موجب افزایش مهارت‌های زندگی مددجویان می‌شود و با بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از سلامت اجتماعی و فردی می‌توان از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد.
شایسته ذکر است در پایان این مراسم از کارکنان سادات این نهاد با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید