جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۳۸۶۸
گزارشگر : ۹۴
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛

1874 مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند

(دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۰۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 1874 نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار 395میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های کاری این نهاد ترویج کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بین مددجویان است، گفت: 1874 نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار 395 میلیون تومان در سال جاری از دوره‌های آموزشی پایدارسازی توسعه طرح‌ها، آموزش کارآفرینی، حرفه‌آموزی دانش آموزان، کاریابی و مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند.
وی نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به‌عنوان گامی مهم در توانمندی مددجویان عنوان و بیان کرد: نخستین گام برای توانمندی اقتصادی مددجویان، اشتغال است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زمینه‌ساز اشتغال پایدار مددجویان است.
مبشری با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی متناسب با بازار کار، به استقلال اقتصادی مددجویان و خروج تدریجی آن‌ها از چرخه حمایتی کمیته امداد کمک می‌کند، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان فرد را برای بازار کار آماده کند و بر همین اساس ارائه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش تولید داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد:  از ابتدای سال جاری تاکنون 2634 مورد طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اجراشده که اعتبار هزینه شده در این زمینه 87 میلیارد و 481میلیون تومان است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به‌کارگیری مددجویان از طریق مراکز کاریابی را یکی از برنامه‌های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد بیان کرد و گفت: 185 نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار 342 میلیون و 500 هزار تومان در سال جاری  از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کار شدند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید