جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۵
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۹۵۰۸
گزارشگر : ۹۴
امام‌جمعه یاسوج؛

زکات برکت دهنده مال است

(چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۱۵

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یاسوج گفت: پرداخت زکات از مال‌ومنال انسان کم نمی‌کند بلکه فزاینده و برکت دهنده مال است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حجه الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یاسوج در جلسه شورای زکات استان که به منظور تجلیل از مؤدیان زکات برگزار شد، با تسلیت حضرت فاطمه (س) و یکمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: ما بنده و مملوک خداییم دنیا و آخرت متعلق به خداست، خدا رازق همه موجودات است و طبیعتاً خدا حاکم است و باید قوانین خدا در روی زمین نیز اجرا شود.
امام‌جمعه یاسوج با اشاره به اینکه زکات ازجمله مهم‌ترین واجبات است و تأکید بسیاری بر آن شده است، گفت: خداوند در کنار دستور به نماز، زکات را نیز توصیه کرده است و خیلی از جاهایی که در قرآن به نماز سفارش شده زکات هم در کنار آن است.
حجه الاسلام حسینی با اشاره به اینکه وقتی خداوند به انسان و مال و مکنتی عنایت کرده است، باید زکات آن را بپردازد، افزود: زکات کم کننده مال نیست بلکه برکت دهنده و افزاینده مال و ثروت است و با پرداخت زکات چیزی از مال انسان کم نمی‌شود بلکه فزونی می‌یابد.
وی تأکید کرد: خداوند ثروت به انسان داده كه او را به بهشت رهنمون سازد، پس انسان متمکن باید با مشارکت در کارهای خیر راه بهشت را برای خود باز کند.
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما وظیفه‌داریم از مبلغان و مؤدیان زکات تشکر و قدردانی کنیم هرچند تقدیر ما از این افراد در مقابل تقدیر خداوند متعال ناچیز است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید